Motorsiklet Eğitimleri

A1 Motosiklet ve A1 Otomatik / Scooter Ehliyeti
A1 sınıfı sürücü belgesi silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.
A1 düz vites ve A1 otomatik vitesli / scooter motosiklet eğitimi ve ehliyet seçenekleri.
A1 Motosiklet ehliyeti alma yaşı:
16 Yaşını bitirenler A1 motosiklet ehliyet sınıfı için başvurabilirler.A2 Motosiklet Ve A2 Otomatik / Scooter Ehliyeti
A2 sınıfı sürücü belgesi gücü 35 kilovatı (47HP) ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.
A2 düz vites ve A2 otomatik vitesli / scooter motosiklet eğitim ve ehliyet seçenekleri.

A2 Motosiklet ehliyeti alma yaşı:
18 Yaşını bitirenler A2 motosiklet ehliyet sınıfı için başvurabilirler.

A2 motosiklet ehliyeti için kursumuza başvurup kayıt yapabilirler.


A Sınıfı Motosiklet  Ehliyeti
A sınıfı sürücü belgesi sepetli veya sepetsiz güç sınırı olmaksızın tüm iki ve 3 tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.
A sınıfı motosiklet ehliyeti alabilmek için 24 yaşını bitirmiş olmak ya da iki yıllık A2 sınıfı ehliyete sahip olma şartı vardır. 
24 Yaşından büyük iseniz hiç ehliyetiniz yoksa bile direkt A Sınıfı motosiklet ehliyeti için kayıt yapabilirsiniz.
2 Yıllık A2 ehliyeti olanlar 20 yaşından itibaren (24 yaş'ı beklemeden) A sınıfı motosiklet ehliyetine başvurabilirler.
 
A Motosiklet ehliyeti alma yaşı:
24 Yaşını bitirenler (2 Yıllık A2 ehliyeti olanlar hariç) A Sınıfı motosiklet ehliyet sınıfı için başvurabilirler.
A motosiklet ehliyeti için kursumuza başvurup kayıt yapabilirler.


Motosiklet Sürücü Belgesi Kurs Kaydı İçin Gerekli Evrak

-Nüfus cüzdanı fotokopisi
-Evvelce alınmış başka bir sınıf sürücü belgeniz var ise fotokopisi
-Öğrenim belgesi
-2 Adet Biyometrik Fotoğraf
-Yetkili Özel veya devlet hastanesinden sürücü olur raporu (Rapor alma ile ilgili bilgiyi kursumuzdan destek alabilirsiniz)
-Banka Sınav harcı dekontu. Ziraat, Vakıf, Halkbank tüm şubelerine yatırılabilir.
(Kursumuza kayıt yaptırmadan ya da bilgi / teyit almadan her hangi bir yere harç yatırmayınız.)
M (Moped) Motosiklet Ehliyeti
M sınıfı sürücü belgesi iki, üç ve dört tekerlekli motorlu bisikletleri (moped) kullanacaklara verilir.
M Motosiklet ehliyeti alma yaşı:

16 Yaşını bitirenler M motosiklet ehliyet sınıfı için başvurabilirler.
M motosiklet ehliyeti için kursumuza başvurup kayıt yapabilirler.

B1 ATV Ehliyeti (Dört tekerli motosikletler)
B1 sınıfı sürücü belgesi net motor gücü 15 kilovatı, net ağırlığı 400 kilogramı, yük taşımacılığında kullanılanlar için ise net ağırlığı 550 kilogramı geçmeyen dört tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir. Elektrik ile çalışan araçların net ağırlıklarının hesaplanmasında batarya ağırlıkları dikkate alınmaz.

B1 ATV ehliyeti alma yaşı:
16 Yaşını bitirenler B1 ATV ehliyet sınıfı için başvurabilirler.

B1 ATV ehliyeti ile M sınıfı moped kullanabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan motor  test sınavı (başka bir sınıf sürücü belgesine sahip olanlar test sınavına girmezler) ve motosiklet direksiyon sınavına girerek motosiklet sınıfı sürücü belgesi sertifikanıza sahip olabilirsiniz. Sınavlar ve eğitimler vitesli ya da otomatik vitesli (scooter) motosikletler ile yapılır.

*Otomatik vitesli motosiklet ile (scooter) sınava girenler sınavdan başarılı oldukları taktirde yalnızca otomatik vitesli motosiklet kullanma yetkisine sahip olurlar.

*Düz vitesli motosikletler ile sınava girenler sınavdan başarılı oldukları taktirde hem düz, hem de otomatik vitesli motosiklet kullanma yetkisine sahip olurlar.


Her biri pistlerin ve yolların profesyoneli eğitmen kadromuzdan güvenli motosiklet sürüş eğitimleri ayrıcalığıyla...

Motosiklet sürüş eğitimindeki kalite seviye ve standardımız, ülke standartların çok üzerinde bir alt yapıya, tecrübeye ve kaliteye sahip olduğundan güvenle ve içiniz rahat ederek kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz.

Motosiklet sürüş eğitimi, yetkisiz, bilgisiz kişi ve kurumlara asla bırakılmaması gereken riskli, ciddi ve hayati öneme sahip bir konudur!

Uyarı: Güvenli ve uygun fiyatlara motosiklet sürüş eğitimi verebilecek belli seviye ve kalite standardına sahip eğitim kurumunun oldukça az olduğunun altını önemle çizmek isteriz...

Kursa ön kayıt işlemi için gerekli olan nüfus cüzdanı ve varsa ehliyet fotokopisinin okunaklı bir şekilde faks / mail, fotoğrafını çekip ya da diğer iletişim kanalları ile tarafımıza  iletilmesi ile kurs kaydınız başlamış olur. Diğer evrakların herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için en kısa zamanda tamamlamanız gerekmektedir.

NOT: Daha önce başka bir sınıf sürücü belgesine sahip olan adaylar yazılı sınava girmez, sadece almak istedikleri ehliyet sınıfının direksiyon sınavına girerler.  Örnek: B, C, D, F sınıfı otomobil ehliyeti olup A, A1, A2  motosiklet ehliyeti almak için başvuranlar, sadece motosiklet direksiyon uygulama sınavına girerler.

Motosiklet sürüş eğitimlerimiz bire bir kişiye özel programlanarak yapılır.
Motosiklet sürüş eğitimlerimizde özel yüksek güvenlik sağlayan, motosiklet eğitmenimiz ile sürücü adayı arasında hem eğitim pistinde, hem de yol eğitimi ve direksiyon sınavlarında karşılıklı iletişim sağlayan interkom ve telsiz sistemi ile donatılmış iletişimli kaskları kullanırız.

BİSİKLET DENGE EĞİTİMİ

Bisiklet kulllanmayı bilmeyip motosiklet kullanmak isteyen yetişkinlere bisiklet denge eğitimi veriyoruz. (Türkiye'de bisiklet denge eğitmi veren tek sürücü kursuyuz.)